Poroszló

A TÁMOP-3.3.14.A-12/1-2013-0015 testvériskolai pályázat keretében 2014. május 30-31-én közös táborozásra és programokra került sor a két iskola között, melyen 50 tanuló és 6 fő kísérő vett részt. A közös szállás Tiszaszőlősön, a Szőlőszem Farmon volt, igényes, szép apartmanokban. A gyerekek a megérkezés, azaz péntek délután a szálláshelyen ismerkedtek, fürdőztek. Szombaton délelőtt folytatódott a közös program, melynek során a Tisza-tavi Ökocentrumba látogattunk el. A többszintes látogatóközpontban a gyerekek megtekintették Magyarország második legnagyobb tavának gazdag élővilágát. Legnagyobb érdeklődést az édesvízi akvárium jelentette, de csodálattal fogadták a 12 perces természetfilmet is, melyet 3D-ben tekinthettek meg. Ezután a kilátó toronyból nézhették meg a gyönyörű tájat. A közös programot a kishajós kirándulás zárta a Tisza-tavon, melynek során a motorcsónakokban ülve testközelbe került ez a csodálatos vízi világ. A gyerekek jól érezték magukat, hasznos és tanulságos kirándulás volt.