Madárbarát Iskola

Iskolánk pályázatot nyújtott be a  Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülethez a Madárbarát Iskola cím elnyerésére. A regisztrációt követően egy évig végeztük a madárvédelmi feladatokat, melyről beszámolót küldtünk az MME-hez. A beküldött jelentés alapján iskolánk elnyerte, és ezek után büszkén viselheti a jövőben a Madárbarát Iskola címet, melyről az iskola homlokzatán elhelyezett tábla tanuskodik.

Tanulóink évek óta végzik a madáretetést, minden osztály saját etetőt helyez el az iskola udvarán, illetve a parkban, melyet a tanév ideje alatt rendszeresen felügyel. Az előző tanévben kibővítettük ezt a tevékenységet az odúk és az itatók kihelyezésével. Fáinkon eddig is megfigyelhettük a madarak fészkelését, költését. A mesterséges odú kihelyezése lehetővé tette, hogy a kikelt fiókákat fokozott óvatosság mellett le is fotózhassuk. Tanulóink a tavasz folyamán nagy örömmel hallgatóztak a mesterséges, és természetes odúk körül, figyelhették a „madármamák” szorgos gondoskodását. A folyamatosan végzett munkáról a helyi médiákban is beszámolunk.