Egyéb

,,Csak kövessük az álmainkat, céljainkat, s vigyük végig…”

Interjú Kis Attila 8. e. oszt. tanulóval

Kérlek Attila, mutasd be magad! Mindig ilyen szerény, visszafogott gyerek voltál?
-Való igaz, már kisebb koromban is visszahúzódó gyerek voltam, kerültem a nyüzsgést, a sok gyerek közösségét.
Azért voltak barátaid?
-Persze, mindig, de nem én voltam a középpontban általában.
Kiket választottál barátnak?
-A normálisan és nem kirívóan viselkedő embereket, akik elfogadtak engem és másokat is.
Elsős korodtól a Czina iskolába jártál?
-Igen.
A szüleid mennyire irányítottak téged?
Konkrétan a döntéseimbe, választásaimba soha nem szóltak bele, de finoman mindig a jó felé tereltek, és minden elvárásuk ,,láthatatlanul” is ott volt a levegőben.
Mindig is jó tanuló voltál?
-Igen, általában jeles vagy kitűnő.
A fentiek tükrében úgy hiszem, téged soha nem kellett a tanulás felé terelni.
-Igen, én mindig elvégeztem a feladataimat különösebb noszogatás nélkül, és lelkifurdalást okozna, ha valamire nem készülnék fel.
Melyek a kedvenc tantárgyaid?
-Az angol nyelv, -angol tagozatos osztályba nyertem felvételt. Szeretem a természettudományos tárgyakat, mivel érdekel a minket körülvevő világ.
Szoktál-e olvasni ezekben a témakörökben?
-Igen, ha valami nagyon érdekel, akkor hozzáolvasok, amit csak találok.
Vettél-e részt versenyeken általános iskolás pályafutásod alatt?
-Volt mindenféle, de leginkább természettudományos és angol nyelvi versenyeken vettem részt.
Sport?
-Úszóversenyen is részt vettem, de nem vagyok különösebben sportos alkat. Mindig a szellemi tevékenységet szerettem jobban a fizikai tevékenységnél.
Az informatika világa hogyan és mikor ragadott meg?
-Még kisebb koromban, amikor megkaptam az első számítógépemet. Egyből felfedeztem az internet világát, és pár játékot ki is próbáltam, amit addig nem tudtam. Magamtól is nagy előrehaladást értem el benne, de természetesen segített az iskolai számítógép-oktatás is. ECDL tanfolyamra is járok, már 4 modult teljesítettem a hétből, középiskolában folytatom.
Melyik középiskolába nyertél felvételt?
-Az orosházi Táncsics Mihály Gimnázium angol tagozatán folytatom középiskolai tanulmányaimat, szeretnék majd egyetemen továbbtanulni, de egyelőre nincs konkrét elképzelésem.
Attila, így ballagó nyolcadikosként mit üzensz az itt maradó alsóbb évfolyamos diákoknak?
-Azt, hogy kövessék az álmaikat, s ha van egy, amihez különösen ragaszkodnak,- azt vigyék végig, és ne adják fel! Ahhoz azonban, hogy ez megvalósuljon, rengeteg akaraterő és kitartás szükséges.
Köszönöm a beszélgetést.

(Az interjút Wojtczakné Mátra Tünde készítette)